Obóz z Psem „Cztery Łapki” - ViaCamp

Polska północna kraina jezior | A region in northern Poland famous for its 2,000 lakes
VIACAMP
Posty:1
Rejestracja:poniedziałek 08 lut 2021, 07:24
Obóz z Psem „Cztery Łapki” - ViaCamp

Post autor: VIACAMP » poniedziałek 08 lut 2021, 07:29

Zawsze marzyłeś o wspólnych wakacjach ze swoim czworonogiem? Obóz z Psem „Cztery Łapki” daje Ci tę możliwość. Obozy letnie VIACAMP to nic innego, jak aktywny czas w pięknej okolicy. Nauczymy się wielu nowych, ciekawych rzeczy, nie wspominając o tym, że nie będziemy musieli tęsknić za ukochanym pupilem podczas wakacji.

Na obozie „Cztery Łapki” poznamy podstawowe techniki budowania dobrej relacji ze zwierzęciem, zgłębimy tajniki agility oraz posłuszeństwa. Będziemy wymieniać doświadczenia, trenować, rozmawiać – a to wszystko w gronie ludzi tak samo pozytywnie zakręconych na punkcie psów! Szkolenie oparte jest na pozytywnym wzmocnieniu, gdzie karą ma być brak nagrody. Dążymy do tego, by oboje – zarówno przewodnik, jak i pies bawili się świetnie na obozie. Wspólne zrozumienie pomiędzy obojgiem jest tu najważniejsze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zajęcia z Psem - codziennie, dostosowane do warunków pogodowych.
  • Dziennie na obozie realizowane jest 5 bloków zajęciowych z psami, z czego 2 bloki stanowią treningi praktyczne z psem. Przez resztę czasu psy zostają same w domku i odpoczywają po zajęciach.
  • Psy starsze, w złej kondycji fizycznej, mające nadwagę lub problemy ze stawami nie będą uczestniczyć w zajęciach bądź będą wykonywać mniej obciążające ćwiczenia dostosowane do możliwości psa.
  • Zastrzegamy, że program jest orientacyjny i jego realizacja zależy od indywidualnych zdolności przewodnika oraz psa. Każdy pies ma inne tempo uczenia się i robienia postępów.
Treningi - codziennie, dostosowane do warunków pogodowych.
  • Treningi agility: nauka pokonywania podstawowych przeszkód, w zależności od poziomu zaawansowania i możliwości uczestników, łączenie przeszkód w sekwencjach, nauka prowadzenia psa po torze.
  • Treningi z podstawowego posłuszeństwa: chodzenie na smyczy, przywołanie, nauka siadania, warowania, podstawy aportowania, zostawanie w pozycji siad/waruj.
  • Nauka sztuczek, na przykład: podaj łapę, obrót, skok przez nogę (do wyboru).
  • Spacery z psami do lasu.
  • Wykłady teoretyczne: podczas trwania obozu poruszymy wybrane przez uczestników tematy na przykład: motywacja, mowa ciała psa, psie sporty.

Rejsy Żeglarskie
Nie ma nic piękniejszego, jak wypłynąć jachtem na piękne, Ryńskie jezioro. Poznamy podstawy żeglowania i manewrowania jachtem. Wszystkim wtajemniczonym, nasz instruktor przybliży działanie jachtów żeglarskich oraz jak należy się zachować na wodzie podczas różnych warunków atmosferycznych.

Kajaki i Rowerki Wodne
Piękno Ryńskiego jeziora można podziwiać także pływając kajakami lub rowerkami wodnymi. Podczas trwania obozu organizowana jest rowerowo-kajakowo-żeglarska eskapada. Cel podróży ustalany jest na miejscu, a czas całej wyprawy to ok. 3 godziny.

Wyprawa Kajakowo-Żeglarska
Wyruszymy na niezapomnianą wyprawę — jedni kajakami, drudzy żaglami. Spotkamy się w miejscu wyznaczonym wcześniej przez kadrę.

Wyprawa Rowerowa
Wyprawa rowerami w piękne, Mazurskie lasy. Poruszamy się w kamizelkach oraz kaskach ochronnych, po szlakach do tego przeznaczonych. Nie możemy zapomnieć przede wszystkim o bezpieczeństwie.

„Noc Pod Gwiazdami” - NOWOŚĆ!
Czy może być coś piękniejszego niż noc pod gołym niebem z wykorzystaniem naturalnego otoczenia? Wspaniałe okoliczności przyrody, grono przyjaciół, przepyszny prowiant, gitara i ognisko. Takich przyjemności mogą doświadczyć nasi obozowicze. Późnym popołudniem wraz z grupą uczestników wyruszymy w rejs żeglarski ku przygodzie! Po kilku godzinach aktywnego żeglowania przycumujemy naszą żaglówkę do brzegu. Kolejne godziny poświęcimy na wspólne śpiewanie, granie na gitarze i biwakowanie! Noc spędzimy w namiotach, lub na pokładzie jachtu. Z samego rana wyruszymy w rejs powrotny do portu żeglarskiego „Bocianie Gniazdo”.
Udział w rejsie „Noc pod gwiazdami” nie jest obowiązkowy.
Plażowanie

Aby odpocząć od wyczerpujących zajęć, spędzimy czas na plaży, czerpiąc przyjemność z pięknej pogody, słońca i wody. Korzystać będziemy z różnego rodzaju gier oraz zabaw plażowych.

https://viacamp.pl/obozy/obozy-letnie/cztery-lapki

kajzerka
Posty:11
Rejestracja:wtorek 13 lip 2021, 21:09

Re: Obóz z Psem „Cztery Łapki” - ViaCamp

Post autor: kajzerka » wtorek 16 lis 2021, 18:51

Nigdy nie miałem okazji być z moimi zwierzakami na takiej wyprawie, ale to może dlatego, iż mam trochę zwierząt gospodarczych pod moją opieką. Są to głownie konie i tą hodowlą postanowiłem się zająć. Nawet specjalne maty hodowlane mają już one rozłożone i jestem zdania, ze był to doskonały wybór.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazury | Masuria”